
Søk skoleskyss til videregående skole i Telemark
Er du elev på videregående skole og har rett på fri skyss så må du søke om skyss direkte i vår portal Farteskyss.
Videregående elever må selv logge inn i Farteskyss for å søke om skoleskyss med kollektivtilbudet (buss, tog, ferge).
Les mer om hvordan du går fram for å søke skoleskyss her:
Trenger du tilrettelagt skyss?
Ta kontakt med skolen hvis du trenger å søke om annen type skyss. Slik søknad må skolen registrere for deg.
Har du ikke rett til fri skoleskyss?
Vi anbefaler elevene som ikke har rett på gratis skyss til å benytte Periodebillett Ung. Dette produktet kan benyttes av barn og ungdom fra 6 år til og med 19 år. Produktet er godt rabattert og kan i tillegg benyttes på fritiden og i ferier.
Periodebillett Ung kan kjøpes i Farte-appen eller du kan fylle opp et reisekort. Ønsker du reisekort så kan du kjøpe dette på salgskontor eller på buss. Det koster 50 kroner første gang for selve reisekortet i tillegg til beløpet for periodebilletten. Når du skal fylle opp reisekortet neste gang kan du gjøre dette på våre salgskontor, på bussen eller i vår nettbutikk.
Folkeregistrert adresse i et annet fylke eller i gamle Vestfold fylke
Du må inntil videre søke om skoleskyss til det gamle fylket hvor du er folkeregistrert. Er du bosatt i tidligere Vestfold fylke, skal du søke om skoleskyss via farteskyss på vkt.no/minskyss
Kontakt oss gjerne på skoleskyss@vtfk.no